CI trainings in Warsaw // Treningi kontakt improwizacji w Warszawie

Class
9 Sep 2019
9 Sep 2019 @ 8.00 pm 10.00 pm
Akademia Zimba - , Warszawa, Poland - Show map
The event happens every Monday until 29/06/2020
CI trainings in Warsaw // Treningi kontakt improwizacji w Warszawie - Akademia Zimba - Warszawa, Poland

Serdecznie zapraszam na treningi kontakt improwizacji, które odbywać się będą w Warszawie od września 2019 do czerwca 2020.
Treningi mają charakter rocznych cyklów zajęć w stałych, zamkniętych grupach co poprawia dyscyplinę pracy i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Do wyboru są trzy grupy, w zależności od poziomu doświadczenia i preferencji czasowych. Szczegóły dotyczące każdej z nich znajdują się poniżej, podobnie jak mój krótki biogram.

Parafrazując Daniela Lepkoffa, jednego z pionierów kontakt improwizacji – ta dyscyplina ruchowa jest ciągłym pytaniem.
Spodziewaj się więc, że z czasem będziesz wiedzieć coraz mniej.

Grupa początkująca
Wtorki, 18.30-20.30, Warsztatownia Tańca na terenie AWF, ul. Marymoncka 34 (stacja metra Stare Bielany)

Dla osób, które chcą zacząć praktykę kontakt improwizacji lub odświeżyć sobie podstawy.

Będziemy powoli i stopniowo oswajać się z uważnym dotykiem, pracą z ciężarem, ruchem z muzyką i bez niej oraz improwizacją. W dalszej kolejności wprowadzimy ćwiczenia zmysłów, wzajemną obserwację i elementy kompozycji. Będziemy pracować nad tak zwaną świadomością ciała (alternatywnie – ciałem świadomości), pojawią się praktyki medytacyjne a także sportowa fizyczność.
Aby dołączyć do tej grupy nie jest potrzebne żadne doświadczenie w kontakt improwizacji ani innych formach ruchu.

Terminy: 10.9.2019 - 30.6.2020; planowane przerwy: 3.12, 27.1-23.2 a także w święta

Koszt: 1200 zł (możliwa, a nawet wskazana, płatność w ratach)
Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału mają te osoby, które deklarują się na cały rok. W dalszej kolejności przyjmowane będą osoby, które są zdecydowane na pierwszy semestr, czyli do 21.1. Jeśli w grupie pozostaną wolne miejsca, można będzie również zapisać się na miesiąc próbny.
Udział w pierwszym semestrze kosztuje 700 zł a w miesiącu próbnym 200 zł.
Jeśli chcesz poznać mnie i mój sposób pracy zanim rozważysz udział w grupie zapraszam na warsztaty wprowadzające, które odbędą się w łikend 7-8 września w Akademii Zimba.
https://m.facebook.com/events/457835941463621
Zgłaszając się na warsztaty i zajęcia otrzymasz rabat 100 zł na te ostatnie.
Na życzenie wystawiam rachunki.

///
Grupa niepoczątkująca
Poniedziałki, 20-22.15, Zimba Warszawa, ul. Skaryszewska 15

Dla osób praktykujących kontakt improwizację regularnie przynajmniej od roku.

Od miękkiej i łagodnej praktyki bodyłorkowej poprzez małe akrobacje po wysokie loty i pozycje odwrócone. Trenowanie odruchów oraz improwizacyjnej intuicji. Eksploracje anatomiczne inspirowane BMC i Axis Syllabus. Praca z wyobraźnią i zmysłami. Patrzenie, pisanie i komunikowanie się. Technomedytacje i elementy ruchu autentycznego. Filmy i przedmioty. Kompozycja grupowa, skile do satysfakcjonującego dżemowania.

Terminy: 9.9.2019 - 29.6.2020; planowane przerwy: 2.12, 27.1-23.2 a także w święta

Koszt: 1200 zł (możliwa, a nawet wskazana, płatność w ratach)
Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału mają te osoby, które deklarują się na cały rok. W dalszej kolejności przyjmowane będą osoby, które są zdecydowane na pierwszy semestr, czyli do 20.1. Jeśli w grupie pozostaną wolne miejsca, można będzie również zapisać się na miesiąc próbny.
Udział w pierwszym semestrze kosztuje 700 zł a w miesiącu próbnym 200 zł.

///
Grupa dzienna
Czwartki, 10-12, Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32
Dla wszystkich.
Tańczenie w ciągu dnia ma swoje niezaprzeczalne zalety, jedną z nich jest zupełnie inna energia niż pod wieczór. Kolejną, i wyjątkową dla tej sytuacji – przepiękna i nastrojowa sala Studium Teatralnego.
Grupa dzienna ma swój unikatowy charakter – skupia się wokół praktyk somatycznych, szczególnie BMC i pracy z dotykiem. Mamy dużo miejsca, co pozwala spokojnemu tańcowi rozwinąć się w bardzo dynamiczny. Sporo improwizujemy i wymieniamy się doświadczeniami, czemu sprzyja kameralność grupy. Pojawiają się również technika oraz wymiana ciężaru.

Terminy: grupa czwartkowa odbywa się w 3-miesięcznych cyklach: 19.9-19.12, 9.1-2.4, 9.4-25.6; planowane przerwy: 5.12, 6.2-20.2 a także w święta

Koszt pierwszego i ostatniego cyklu to 430 zł a drugiego – 330 zł.

Pytania i zgłoszenia: ej.posluchaj@gmail.com

*Andrzej Woźniak – tańczę kontakt improwizację od dziesięciu lat, uczę od siedmiu. Intensywna praktyka oraz inspirujące osoby, które poznałem (m.in. Joerg Hassmann, Nancy Stark-Smith, Maria Scaroni, Yaniv Mintzer, Keith Hennesy, Nina Martin, Sara Shelton Mann) zaprowadziły mnie do zainteresowania innymi obszarami ruchu – praktykami somatycznymi, kompozycją i performensem. Studiowałem m.in. w Berlinie gdzie ukończyłem trzy półroczne treningi kontakt improwizacji w Tanzafbrik (w jednym z nich asystując). Od lat współtworzę warszawską scenę zebraną wokół tej formy tańca. Uczyłem w kilku miastach Polski, Niemczech, Bułgarii, Chorwacji i Japonii.

Akademia Zimba


Warszawa

Poland